Δεύτερη διαδοχική νίκη για τον ΕΕΦΑΣ Άνω Βριλησσίων στο Πρωτάθλημα
2018-01-31 08:21
Δεύτερη διαδοχική νίκη σημείωσε την Κυριακή 28 Ιανουαρίου 2018 η σκακιστική ομάδα του ΕΕΦΑΣ Άνω Βριλησσίων «Η Μεταμόρφωση του Σωτήρος», καθώς νίκησε εύκολα εκτός έδρας αυτή τη φορά, την αντίστοιχη ομάδα της Ένωσης Αρμενίων Αθλητών με σκορ 0-8 για τον 3ο γύρο του Β1 Ομίλου του Ομαδικού Πρωταθλήματος Β΄ Τοπικής 2018.
Άξιο αναφοράς αποτελούν οι νίκες που σημείωσαν οι δύο ανήλικοι σκακιστές του Συλλόγου μας: ο μεν 11χρονος Κορμακόπουλος Κωνσταντίνος είναι ο μόνος από τους σκακιστές του Συλλόγου μας που μετρά τρεις(3) νίκες σε ισάριθμους γύρους, ο δε 13χρονος Μαριανός Θωμάς πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα έχοντας το πόδι του σε γύψο.
![](https://3.bp.blogspot.com/-8VVlaZb4YJ4/Wm4DnHcAF3I/AAAAAAAACb4/RbOS5_iWygAtFuFGJa7Zsz0MSgkqZTsLgCLcBGAs/s320/%25CE%2595%25CE%259D%25CE%25A9%25CE%25A3%25CE%2597%2B%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%259C%25CE%2595%25CE%259D%25CE%2599%25CE%25A9%25CE%259D%2B%25CE%2591%25CE%2598%25CE%259B%25CE%2597%25CE%25A4%25CE%25A9%25CE%259D%2B-%2B%25CE%2595%25CE%2595%25CE%25A6%25CE%2591%25CE%25A3%2B2018-01-28%2B%25283%2529.jpg)
Οι υπόλοιποι ενήλικοι σκακιστές της ομάδα των Βριλησσίων που αγωνίστηκαν και νίκησαν: ο Μάκης Ετζόγλου σαν αρχηγός της ομάδας, ο Ορέστης Λυρής, ο Νικόλαος Πραματευτάκης, ο Παναγιώτης Γασπαράτος, ο Κωνσταντίνος Μπεζυρτζόγλου και ο Αλέξανδρος Γιαννακούλιας.
Για να δείτε τη βαθμολογία ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ!!!