Βριλησσιακός ΑΟ-Ήττα στον Μαραθώνα και τώρα μπαράζ

2017-03-28 18:21

Φωτογραφία του χρήστη ΜΕΣΜΑ Μορφωτικός Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μαραθώνος Αττικής.

Η νικήτρια ομάδα του ΜΕΣ Μαραθώνα

Ο αγώνας έγινε στον Μαραθώνα και οι δύο ομάδες ήθεκαν τη νίκη για να τερματίσουν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Και οι δύο ομάδες πάλεψαν και το ήμιχρονο έληξε με ισοπαλία 27-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Μαραθώνα ήταν μπροστά με ένα καλάθι 46-44. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Μαραθώνα με καλύτερες επιλογές στην επίθεση, κατάφερε να πάει τη νίκη με σκορ 59-56.

Όπως και να έχει πάντως η ομάδα του Βριλησσιακού έστω και με αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, κατάφερε να είναι στις θέσεις των μπαράζ ανόδου στην Γ' κατηγορία ΕΣΚΑ.

Την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου η ομάδα του Βριλησσιακού δεν θα αγωνιστεί, αφου βάσει προγράμματος θα ε΄παιζε εντός έδρας με την ομάδα των Εκπαιδευτηρίων Πλάτωνα η οποιά έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα και έτσι θα πάρει τη νίκη στα χαρτιά με σκορ 20-0, χωρίς όμως βαθμολογικό κέρδος.