Θρίλερ στην Αργυρούπολη, η Λαύρα 1-1 με Μελίσσια

2018-04-24 18:27

Ματς θρίλερ εξελίχθηκαν τα τελευταία λεπτά στην Αργυρούπολη με τη Λαύρα και τα Μελίσσια να αναδεικνύονται ισόπαλοι 1-1.

Το ματς ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να κυνηγούν τη νίκη μέχρι το 90' στην κυριολεξία.
Αν και η Λαύρα προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, μόλις στο 13΄με σουτ του Κουλουρίδη, τα πάντα παίχθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Τα Μελίσσια ισοφάρισαν στο 88' με σουτ του Καλημέρη, ενώ στο 90' οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι με τον Κοουρίδη, το οποίο εκτέλεσε ο Β. Πολυμερόπουλος αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Τα Μελίσσια διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 72΄σε ανατροπή του Καλημέρη, ενώ η Λαύρα είχε δοκάρι μόλις στο 5' σε σουτ του Μπάλα.

Μετά από 26 αγώνες η Λαύρα Αργ. παραμένει στην 7η θέση της βαθμολογίας με 38 βαθμούς (11-5-10, 27-34), ενώ τα Μελίσσια είναι στην 11η θέση με 24 βαθμούς (6-6-14, 21-46), δύο βαθμούς περισσότερους από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ. (Αργ. Ψαρρός): Γεωργακάς, Β. Πολυμερόπουλος, Κοτόρι (61' Καταβάτης), Τσάκαλος, Μπάλα, Παπαδημητρίου (53' Παπαγεωργίου), Β. Πολυμερόπουλος, Γκελασβίλι (39' Γούλας), Κουλουρίδης, Ανδρεάκενας (86' Γεωργομάνος), Καλαντζής.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Δ. Μπουγάς): Γούλας, Πολυδωρόπουλος, Κυριακόπουλος, Ντεντόπουλος (33' Παπαχρήστος), Στέλλας, Δ. Φακής (71' Σταύρακας), Τσουκαλάς, Τούντας, Ζαννίκος (89' Σακελλίων), Ι. Φακής, Καλημέρης.

πηγή : nfstudiosports.gr