Πάλεψαν τα Βριλήσσια αλλά αποκλείστηκαν

2018-12-05 11:57

Σε εντός έδρας αγώνα για τα προκριματικά του κυπέλλου Ελλάδος στο Χάντμπολ, με αντίπαλο την ομάδα του Δούκα, η ομάδα του Ε.Σ.Ν. Βριλησσίων έχασε με σκορ 26-29 και αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του Δούκα να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ και την ομάδα των Βριλησσίων να ακολουθεί μην αφήνοντας τη διαφορά να ξεφύγει και να βρίσκεται στα 3 με 4 γκολ.

Έτσι φτάσαμε στο ημίχρονο με την ομάδα του Δούκα να προηγείται με 12-16.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Βριλησσίων ανέβασε την απόδοσή της πλησίασε στο σκορ και έφτασε στο 40ο λεπτό να ισοφαρίσει και στο αμέσως επόμενο λεπτό να προηγηθεί με 21-20, όμως μερικά άστοχα σουτ (3 δοκάρια) και ένα χαμένο πέναλτι, έφεραν την ομάδα του Δούκα να προηγείται και πάλι στο σκορ και να τελειώνει τον αγώνα με 26-29.

Παρά την διαφορά δυναμικότητας και παρά το ότι η ομάδα του Δούκα πρωταγωνιστεί στην Α1, οι παίκτες των Βριλησσίων, τους αντιμετώπισαν στα ίσια και έχασαν την πρόκριση στις λεπτομέρειες.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα των Βριλησσίων ο Χάλαρης με 7 γκολ και για την ομάδα του Δούκα ο Λιόλιος με 7 γκολ και αυτός.