ΦΟ Βριλησσίων-Ήττα από τον Πανιώνιο

2017-11-14 17:42

Ήττα για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΦΟ Βριλησσίων.

Για την 5η αγωνιστική του νεοσύστατου πρωταθλήματος της Pre League γυναικών και σε εκτός έδρας αγώνα με αντίπαλο την ομάδα του ΓΣ Πανιωνίου, η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων έχασε με σκορ 3-1.

Παρά το ότι μπήκε δυνατά και πήρε το πρώτο σετ με 23-25, στη συνέχεια δεν κατάφερε να αντισταθεί και έχασε τα επόμενα σετ με 25-11, 25-13, 25-15

Δεν έφτανε η ήττα, ήρθε και ο τραυματισμός της λίμπερο Μαρίας Γεωργίου στο γόνατο.

ΓΣ Πανιώνιος Καλαρά : Χατζηκωνσταντά, Γκουτιμένκο, Κωνσταντίνου, Λαγουδάκη, Δίκη, Μπανίκα / Φλιάκου, Μπακοδήμου, Χόρνη, Παπαγεωργίου

ΦΟ Βριλησσίων Μπουτσούρης : Ζαμπάτη, Γιαννέλου, Έρωτα, Μικρουδάκη, Σαντέ, Ντόνα / Γεωργίου (λ), Μαθιουδάκη, Παπασταύρου.

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων, στις 18 Νοεμβρίου εντός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα του ΓΣ Πετρούπολης.