ΕΣΝ Βριλησσίων-Θρίαμβος Αθηνών : 24-20

2016-10-19 16:50

Πρεμιέρα της Α2 ανδρών και στα Βριλήσσια με την τοπική ομάδα να αντιμετωπίζει το νεοφώτιστο Θρίαμβο. Η ομάδα του Δημήτρη Καφφάτου πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει τη νίκη από το Θρίαμβο με σκορ 24-20.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ισορροπημένα και για τις δύο ομάδες που συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το εικοσάλεπτο, όταν και το σκορ ήταν ισόπαλο 6-6. Στα δεκα τελευταία λεπτά που απέμεναν για τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ενα μικρό προβάδισμα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το σκορ 11-9.

Στην επανάληψη τα Βριλήσσια πήραν από την αρχή τον έλεγχο του αγώνα διευρύνοντας τη διαφορά
όσο περνούσε η ώρα για να φτάσει στο 50' να προηγείται με 7 τέρματα (22-15). Στα λεπτά που απέμεναν για τη λήξη οι παίχτες του Νίκου Δρέττα, προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι, αλλά οι γηπεδούχοι δεν απειλήθηκαν ουσιαστικά φτάνοντας στη νίκη με 24-20

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΘΡΙΑΜΒΟΣ 24-20
Δεκάλεπτα: 3-3, 6-6, 11-9 ημιχ, 18-12,  22-15,  24-20 τελικό
Ε.Σ.Ν.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 3, Λέκκας 1, Πέρρος 4, Ντούσικος, Όρκας 5, Τσαγκούλης 4, Φιλίππου, Χρονόπουλος, Κατρής, Λάγιος, Νικολακόπουλος 5, Παπαιωάννου 1, Χρόνης, Πάππας, Σομπιρακούλ 1

ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Δρέττας): Παπούλιας 1, Μίχος, Σταλίκας, Κρεμόνας 4, Τριανταφύλλου, Βρόντος, Μπανίας, Τσάκωνας, Σικιαρίδης, Αγγελής 3, Δουμπαρατζής, Δίαρας 7, Λάλας 3, Θεοδοσόπουλος 2, Βαζούκης

Πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr

Επόμενη αγωνιστική στις 22 Οκτωβρίου και πάλι εντός έδρας, με αντίπαλο την ομάδα του ΟΦ Νέας Ιωνίας.