ΕΣΝ Βριλησσίων-Σπουδαιο διπλό στη Νέα ιωνία

2019-11-18 19:00

Τα Βριλήσσια πήραν τους δύο βαθμούς της νίκης κόντρα στην Νέα Ιωνία με σκορ 29-24 (13-11 ημίχρονο). Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και καμία από τις δύο δεν μπορούσε να αποκτήσει ένα ασφαλές προβάδισμα. Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να ... πατάνε καλύτερα στην αρχή του αγώνα, αλλά οι παίκτες του Γιώργου Μπένια ισορρόπησαν γρήγορα χάρη και στον Σακάλογλου ο οποίος πραγματοποίησε εξαιρετικές αποκρούσεις.

Στο δεύτερο μέρος, το σκηνικό δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο πεντάλεπτο της αναμέτρησης, με τις ομάδες να πηγαίνουν.... χέρι χέρι στο σκορ. Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι  έδειξαν πιο ψύχραιμοι και με ένα σερί 6-0 ανέτρεψαν το κατά τους 24-23 και πήραν τελικά τη νίκη με 29-24. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Ακάλεστος με 8 γκολ. Για τους γηπεδούχους ο Μπίλος σημείωσε 6.

Ο.Φ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων: 24-29

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-3, 4-5, 7-8, 10-11, 11-13 (ημίχρονο), 13-16, 18-19, 21-21, 21-22, 24-24, 24-29 (τελικό)

Διαιτητές: Τσάκωνας- Φωκίτης

Νέα Ιωνία (Μπένιας):  Σακάλογλου, Ράμμος 2, Κούτσης 3, Βαλούρδος, Καμπουράκης 2, Στεφάνι, Συμεωνίδης, Ιατρίδης 2, Γκλαβόπουλος, Οικονόμου 5, Δανέζης, Ορφανόπουλος, Κυριαζόγλου, Μπίλος 6, Τσαγκογεωργας 4, Γκούλης

Βριλήσσια (Δραγάζης): Ακάλεστος 8, Τσικογιαννόπουλος 3, Λέκκας 2, Λιάλιος, Τσαγκούλης 3, Νικολινταής, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Τσομπανίδης, Βαμβακας 4, Πέρρος, Κουτσόπουλος, Σομπιρακούλ 5, Κουμαδαρέλης 2

Δίλεπτα: 4-8. Πέναλτι: 5/6- 3/4