ΕΣΝ Βριλησσίων-Πρόκριση στο κύπελλο

2019-11-18 19:39

Σε εντός έδρας αγώνα για την 1η αγωνιστική του Κυπέλλου Ελλάδος με αντίπαλο την ομάδα της Ακαδημίας Πάτρας, η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων πήρε άνετα την πρόκριση με σκορ 30-22.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και μέχρι τα μέσα του πρώτου ημιχρόνου ήταν κοντά στο σκορ, από εκεί και έπειτα όμως οι πάικτες των Βριλησσίων ανέβασαν την απόδοσή τους και άρχισαν να ξεφεύγουν στο σκορ και έφτασαν εύκολα στη νίκη.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης

Τα πεντέλεπτα : 2-2, 4-4, 7-6, 11-8, 14-10, 17-11 (ημίχρονο), 20-13, 22-14, 24-15, 27-17, 29-21, 30-22 (τελικό).

Βριλήσσια (Δραγάζης): Ακάλεστος 4, Λέκκας 2, Λιάλιος 2, Νικολινταής, Αντωνιάδης, Τσομπανίδης, Βαμβακάς 4, Κουτσόπουλος 3, Σομπιρακούλ 3, Κουμαραδέλης 6, Παναγόπουλος 2, Νικολακόπουλος 4

Ακαδημία Πάτρας: (Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης- Σαχουλης, Παναγιωταρόπουλος 1, Παπαγιαννόπουλος 2, Πάντος 2, Μαρκάτος 1, Κωνσταντινίδης, Τόμσον 2,Κωνσταντάκης, Μπισκανάκης, Ζάγκας 1, Τόμοβιτς 5, Βύρλος 2, Σκαρλάτος, Κολλύρης 6

Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 3/6-2/3

Ύστερα από κλήρωση, ο επόμενος αντίπαλος του ΕΣΝ Βριλησσίων θα είναι η ομάδα του Φαίακα Κέρκυρας.