ΕΣΝ Βριλησσίων-Πήρε το ντέρμπι κορυφής

2016-12-16 10:09

Σε εντός έδρας αγώνα για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 1ου ομίλου της Α2 κατηγορίας χειροσφαίρισης, με αντίπαλο την ομάδα του ΓΑΣ Καματερού σε ντέρμπι κορυφής, η ομάδα του ΕΣΝ Βριλησσίων έστω και πολύ δύσκολα, πήρε τη νίκη με σκορ 21-20.

Ο αγώνας από την αρχή ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στην πρωτοπορία του σκορ και το πρώτο ημίχρονο να λήγει με την ομάδα του Καματερού να προηγείται με 9-10.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε δτο ίδιο μοτίβο με την ομάδα των Βριλησσίων να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο τελευταίο λεπτό και στη συνέχεια να χάνει πέναλτι.

Δείτε την τελευταία φάση του αγώνα

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 5, Λέκκας 2, Πέρρος 2, Ντούσικος 5, Όρκας 4, Τσαγκούλης 1, Φιλίππου, Χρόνης, Κάτρης, Φλώρος, Νικολακόπουλος 2, Παπαϊωάννου, Σκουλάς, Παππάς, Λάγιος.

ΓΑΣ Καματερού (Π. Μεσσήνης): Πανόπουλος, Σκορδιάνος, Αμανατίδης 4, Μπούτος Π. 1, Κλημάνογλου 1, Ακάλεστος 5, Βαμβακούσης, Πιτερός, Τότο 4, Βορύλλας, Κλεώπας 1, Κότσιρας, Χριστόπουλος, Καμπουράκης 3, Κούρτης 1, Μπούτος Ε.

Επόμενη αγωνιστική στις 17 Δεκεμβρίου εκτός έδρας και ώρα 21:00 με αντίπαλο την ομάδα του Έσπερου Καλλιθέας.