ΕΣΝ Βριλησσίων-Νίκη στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου ΕΣΧΑ Φώτης Μπάβας

2017-04-27 17:47

Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας"για τα Βριλήσσια, που επικράτησαν εντός έδρας, επί του πάντα μαχητικού Έσπερου Καλλιθέας με σκορ 25-21.

Η παίχτες του Δημήτρη Καφφάτου ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ με τους φιλοξενούμενους να ακολουθούν σε απόσταση αναπνοής, με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 14-12 για τα Βριλήσσια. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι
του Νίκου Τσαφαντάκη προσπάθησαν αρκετά, όμως οι παίχτες των Βριλησσίων κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 25-21.

ΕΣΝ Βριλησσίων – Έσπερος Καλλιθέας 25-21
Πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 7-6, 10-7, 12-10, 14-12 (ημίχρονο), 17-13, 18-14, 20-16, 22-18, 23-20, 25-21 (τελικό).

ΕΣΝ Βριλησσίων (Δ. Καφφάτος): Καμπούρης, Τζανιδάκης 5, Λάσκος, Λέκκας 1, Πέρρος, Όρκας 1, Τσαγκούλης, Φιλίππου 2, Φίλης, Κάτρης 1, Νικολακόπουλος 4, Παπαϊωάννου 5, Παππάς, Σομπιρακούλ 6, Παναγόπουλος.

Έσπερος Καλλιθέας (Ν. Τσαφαντάκης): Παπαδημητρίου 3, Μπακαβέλος 3, Σεϊντής Μασουρίδης, Βαρής, Καραμαγκέλας 3, Καυκούλας 5, Μητράκος, Κοντούλης 5, Χάρος-Μπέης 2, Τουλούμης, Πολλάκης.

Αποβολές 2’: 6 – 2
Ρίψεις 7μ.: 2/2 – 2/2 Διαιτητές: Γ. Ανταλής – Γ. Τσάμος

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr