ΕΣΝ Βριλησσίων-Αποκλεισμός στο κύπελλο για ένα γκολ

2016-05-23 17:07

Στον τελικό του κυπέλλου ΕΣΧΑ "Φώτης Μπάβας" προκρίθηκε ο Άρης Νικαίας μετά την ισοπαλία 25-25 που πήρε εκτός έδρας με τα Βριλήσσια, στον επαναληπτικό του πρώτου ημιτελικού, που είχε λήξει με 20-19 για την ομάδα του Τάκη Μελετάκου, που θα αντιμετωπίσει στον τελικό τη Νεα Ιωνία που προκρίθηκε επί του Ολυμπιακού Κερατσινίου.

Το παιχνίδι ήταν από την αρχή αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ από την αρχή του αγώνα, για να λήξει το ημίχρονο με την ομάδα των Βριλησσίων να προηγείται με 14-13.

Ανάλογη εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν στο 50' να παίρνουν ενα προβάδισμα τριών τερμάτων (20-23), όμως η ομάδα των Βριλησσίων δεν τα παράτησε καταφέρνοντας να ισοφαρίσουν, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να τους δώσει την πρόκριση.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ  25-25
5λεπτα: 2-4, 4-6, 7-9, 10-11, 12-12, 14-13 ημ 15-16, 18-18, 19-20, 20-23, 22-23, 25-25

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Εργαζάκης Ν): Τσαγκαράκης, Τσικογιαννόπουλος 7, Ντούσικος 1, Ορκάς 2, Κατρής, Λάσκος, Δουνάκης, Νικολακόπουλος 2, Κλεώπας 1, Κατσαρός 2, Γαλανάκης 1, Τσιβρανίδης, Λιάλιος 2Σομπιρακούλ 6, Κρητικός Α, Τωμαδάκης 1.

ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μελετάκος Π): Κουρής 1, Κλημανόγλου 5, Αθανασίου, Μελετάκος 4,  Terlecki (τ/φ),  Πατσουλίνης, Δημητρόπουλος 1,  Βλάχος, Μπουλούμπασης 4, Τσάτσας 1, Κρητικός Ν,  Χαρμπής, Γρηγοράκης 5, Γραμματικόπουλος 5, Καπετάνιος (τ/φ).