Ερμής Σχηματαρίου-ΑΕ Πεντέλης 67-60

2018-01-29 12:49

Αποτέλεσμα εικόνας για αε πεντέλης

Ο Ερμής στην έδρα κατάφερε να επικρατήσει κόντρα στην Πεντέλη με σκορ 67-60. Η ομάδα του Σχηματαρίου ήταν αυτή που ξεχώρισε μέσα στο παρκέ στο πρώτο δεκάλεπτο, με του γηπεδούχους να κλείνουν την περίοδο με το υπέρ τους σκορ 27-14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Πεντέλη ανέβασε ρυθμούς και κατάφερε να μειώσει την διαφορά, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 34-30. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κρατούσαν μία διαφορά ασφαλείας από τον αντίπαλο τους, φτάνοντας τελικά στην νίκη. Πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην τρίτη θέση, έχοντας ρεκόρ 9-4.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ. – ΠΕΝΤΕΛΗ 67-60
Διαιτητές: Καμήτσος-Λαμπίρης
Δεκάλεπτα: 27-14, 34-30, 49-40, 67-60
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Πανταζής 3, Κοσμετάτος, Γκρινιάρης 20 (1), Κολοβός 2, Κώνστας, Αγγελέτος 2, Τσιριμώκος 5 (1), Γυφτονικολός 9, Σπηλιόπουλος 10 (2), Μαρμαρινός 16.
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης-Κιτσούλης): Παπανδρέου 12 (2), Νιφόρας 2, Λίτσος 4, Αποστολόπουλος 10 (3), Κωνσταντάκος 3 (1), Ντάλλης 10, Μουλάς 1, Μπίγκος 2, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 16.