ΑΕ Πεντέλης-Νίκη επί του Πανναξιακού

2017-02-14 10:07

Μία ιδιαίτερα σημαντική νίκη σημείωσε η Πεντέλη απέναντι στον Πανναξιακό επικρατώντας με 71-69.

Παρόλο που οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά στην αναμέτρηση, η ομάδα της Νάξου δεν τους άφηνε να ανοίξουν πολύ την ψαλίδα της διαφοράς. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Πανναξιακός ανέβασε ρυθμούς φτάνοντας στο 35’ να προηγηθεί με 65-66, όμως οι παίκτες της Πεντέλης δείχνοντας την απαραίτητη ψυχραιμία κατάφεραν να απαντήσουν και να πανηγυρίσουν τελικά τη νίκη.

Πεντέλη – Πανναξιακός 71 – 69
Δεκάλεπτα:
21-14, 31-27, 10-16, 09-12
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Πατεράκης, Γρατσιάτος 4, Λίτσο 15(3), Αποστολόπουλος 7 (2), Πορτελάνος, Καρούζος 14 (2), Κωνσταντάκος, Τσουπάκης 2, Μπίγκος 21 (2), Σαλτουρίδης 1, Μαλούκος 7.
Πανναξιακός ΑΟΝ (Βάβουλας): Πολίτης 17 (5), Σβορώνος 11 (1), Καλαβρός, Αρτσάνος, Γεωργιάδης 7 (1), Μάνο, Τζίμης 15 (1), Μάκαρης 4, Μάκος, Δαχρετζής 4, Καδηγιαννόπουλος 6 (1), Μυλωνάς 5.

Σαντορίνη-Πεντέλη

Ιδιαίτερα αιχμηρός εμφανίστηκε ο πρόεδρος της Πεντέλης, Νίκος Χαρτοματσίδης, μετά το νικηφόρο αγώνα της ομάδας του απέναντι στον Πανναξιακό για τον 2ο όμιλο της Γ΄Εθνικής.

Ο ισχυρός άνδρας της ομάδας, σε μήνυμα του στο facebook αφού αναφέρθηκε πρώτα στην ομάδα της Νάξου, έβαλε κατά του διαιτητή Κανελλόπουλου, και για την στάση του στο παιχνίδι.

Αναλυτικά:

«ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ-ΠΑΝΝΑΞΙΑΚΟΣ 71-69
Για τον αντίπαλο κανένα σχόλιο.Τους ευχόμαστε καλό ταξείδι στο όμορφο νησί τους και στην κατηγορία που ανήκουν.
Δύο λόγια για τη διαιτησία για να μη ξεχνάμε.
Την περασμένη αγωνιστική περίοδο 2015-16 η ομάδα μας πέτυχε ένα πολύ μεγάλο άθλο,
το μεγαλύτερο που θυμάμαι.
Κέρδισε στο Μεσολόγγι τον Χαρίλαο Τρικούπη αγωνιζόμενη όλο το β’ ημίχρονο με 5 παίκτες γιατί ένας ανεκδιήγητος διαιτητής 24 μόλις χρόνων αλλά θρασύτατος και καθοδηγούμενος από τον κομισάριο του αγώνα απέβαλαν ολόκληρο τον πάγκο της ομάδας μας παίκτες και προπονητές αφήνοντας μόνο τον πρώτο προπονητή και 5 παίκτες, βέβαιοι ότι με αυτόν τον τρόπο είχαν επιτελέσει το “καθήκον” τους. Διαψεύστηκαν και τιμωρήθηκαν από τα αρμόδια όργανα. Βέβαια ο ίδιος Διαιτητής συνεχίζει να σφυρίζει ακόμη και ο κομισάριος του αγώνα είναι σήμερα μέλος του ΔΣ της ΕΟΚ.
Ο διαιτητής ονομάζεται Κανελλόπουλος και ορίστηκε από την ΚΕΔ-ΕΟΚ μετά από ένα περίπου χρόνο να διευθύνει τον σημερινό αγώνα της ομάδας μας στην έδρα μας.
Η ίδια αμετανόητη στάση, η ίδια προκλητική συμπεριφορά το ίδιο θράσος.Το αποτέλεσμα πάλι το ίδιο νίκη για την ομάδα μας.Ίσως λίγο πιο αγχώδης απ’όσο θα άρμοζε στην αξία του αντιπάλου αλλά νικ.
Πώς αποκαλείται αυτός που χάνει συνέχεια ; louser.