ΑΕ Πεντέλης-'Ανετη νίκη επί της Νίκης Αμαρουσίου

ΑΕ ΠΕΝΤΕΛΗΣ –ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ  83-76 (39-32)
Διαιτητες: Μηλαπιδης-Καλογριας
AE ΠΕΝΤΕΛΗΣ (Χαρτοματσιδης): Kεκκης 3(1),  Μαντζιος 2, Γρατσιατος 10(2), Λιτσος11(2), Αποστολοπουλος 9(2),Πορτελανος,Καρουζος 15(2), Πατερακης, Κκαλογεροπουλος 7,Μπιγγος 11 (1),Σαλτουριδης 7,Μαλουκος 8.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσογελος): Μπατης,Μαραγκιδης,Κοροπουλης6,Οικονομου 11,Κοντογιαννης 24, Σιμιτζης 8(2),Τσεκενης Γ 5(1),Χαραλαμπης, Σκουταρης 20 (2), Τσεκενης Α. Σιδερης, Αγγελης 2.

Χωρίς άγχος η Πεντέλη

Την 5η της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Πεντέλη επί της Νίκης Αμαρουσίου καθώς επικράτησε με σκορ 83-76. Οι γηπεδούχοι κρατούσαν από την αρχή στα χέρια τους τα ηνία της αναμέτρησης με τους παίκτες της Νίκης Αμαρουσίου να πιέζουν όμως πολύ, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιστρέψουν το εις βάρους τους σκορ, όμως φάνηκε να είναι αργά και έτσι η Πεντέλη ήταν αυτή που πανηγύρισε στο τέλος.