Α2 χάντμπολ-Εύκολη νίκη για τα Βριλήσσια

2018-02-27 18:58
Εύκολη νίκη για τα Βριλήσσια που ξεπέρασαν το εμπόδιο του Έσπερου Καλλιθέας επικρατώντας με 28-16, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ανδρών. Με αυτή τη νίκη τα Βριλήσσια έφτασαν τους 16 βαθμούς και βρίσκονται σε απόσταση δυο βαθμών από την προνομιούχο 4η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ, που κατέχει ο Λεωνίδας με 18 βαθμούς.

Μετα από ενα αμφίρροπο πρώτο 20λεπτο στο οποίο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο τελευταίο δεκάλεπτο να χτίσουν μια διαφορά, που έφτασε τα 4 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 12-8. Στην επανάληψη δεν άλλαξε τίποτα, αφού τα Βριλήσσια έλεγχαν απόλυτα το ρυθμό του αγώνα, για να φτάσουν στη νίκη με τελικό σκορ 28-16.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 28-16
Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-2, 5-5, 6-5, 10-8, 12-8 (ημ.), 13-10, 16-11, 20-13, 21-15, 25-16, 28-16.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Καμπούρης, Γκουλέ 5, Παναγόπουλος, Ντούσικος 2, Οκράς 2, Τσαγκούλης 4, Κλέωπας 1, Λάσκος 1, Νικολακόπουλος 4, Παπαϊωάννου 2, Βεζύρης 2, Χρόνης, Γιαννόπουλος 1, Κουτσόπουλος 1, Σομπιρακούλ 3.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ: Νικολαϊδης, Μπακαβέλος, Γκλαβόπουλος 2, Δαλέκος, Γιουρούκης, Λάλας 2, Ξανθόπουλος 2, Καυκουλάς 5, Σωτηριάνος, Κοντούλης 5, Καραλής, Τουλούμης, Τυμπάμπογλου, Πολλάκης, Παπαδημητρίου.
Διαιτητές: Ανταλής, Ζήσης. Δίλεπτα: 6-3 Πέναλτι: 2/2-2/4

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr