Α2 ανδρών: Ξέσπασαν στον πρωτοπόρο Ιωνικό τα Βριλήσσια

2017-11-14 17:54
Ξέσπασαν στον Ιωνικό τα Βριλήσσια, τα οποία επικράτησαν με 26-20 επί της ομάδας που μέχρι σήμερα ήταν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ στο πρώτο τέταρτο. Στη συνέχεια τα Βριλήσσια πήραν ενα σταθερό προβάδισμα για να λήξει το ημίχρονο με 14-10 για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη τα Βριλήσσια μπήκαν ακόμα πιο δυνατά με τον Ιωνικό να είναι αποσυντονισμένος από την αποχώρηση του Μπιτόπουλου, για να φτάσει η διαφορά τα 7 τέρματα στο 45' (20-13). Στο χρόνο που
απέμενε για τη λήξη, τα Βριλήσσια κράτησαν τη διαφορά ασφαλείας που τους έδωσε τη νίκη με σκορ 26-20.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 26-20
Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-4, 6-5, 8-6, 10-8, 14-10 (ημ.), 17-11, 19-12, 20-13, 23-17, 25-20, 26-20
Βριλήσσια: Καμπούρης, Γκουλέ 4, Λέκκας 3, Ντούσικος 5, Ορκάς 3, Τσαγκούλης, Δούγιας, Μανιουδάκης, Νικολακόπουλος 1, Παπαϊωάννου 3, Σταύρου, Φίλης, Γιαννόπουλος 3, Φίλιππας, Σομπιρακούλ 2, Κουμαραδέλης 2.
Ιωνικός Ν.Φ. (Ευάγγελος Μαντζόπουλος): Αργυράκης 2, Κώστας, Θεοδωρόπουλος, Αντωνιάδης 2, Μπίλος 2, Αντωνόπουλος 4, Μπιτόπουλος, Μουρελάτος, Πόρουμπ, Παναγιώτου, Τσαγκαγεώργας 2, Μαυροφρύδης 1, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 1, Μπούτος 6.
Διαιτητές: Παπαματθαίου, Τόλιος, Δίλεπτη: 8-5, Πέναλτι: 2/2-3/4, Κόκκινη: Ορκάς (57:10)

πηγή : hatzi-handball.blogspot.gr

Επόμενη αγωνιστική στις 18 Νοεμβρίου, εκτός έδρας στην Πάτρα, με αντίπαλο την ομάδα της Ακαδημίας Πάτρας.