Γιουρόπα Λιγκ: Κακός ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα από την Γκινγκάμπ

2014-10-03 18:53
Φωτό Αρχείου

Την ήττα με 2 - 0 από την Γκινγκάμπ στη Γαλλία, για τη 2η αγωνιστική του 11ου ομίλου του Γιουρόπα Λιγκ, γνώρισε ο ΠΑΟΚ, που σε τίποτα δεν θύμισε την πολύ δυνατή φετινή ομάδα. Οι παίκτες του Άγγελου Αναστασιάδη είχαν πρόβλημα με τους γρήγορους και δυνατούς Γάλλους και παρότι γλίτωσαν το γκολ για ένα ημίχρονο, στο δεύτερο δεν τα κατάφεραν.

Οι γηπεδούχοι έχασαν τη μεγαλύτερη ευκαιρία τους να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στο 21' όταν ο Μαρβό έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γλύκου.

Στο 47' οι γάλλοι προηγήθηκαν με τον Μαρβό να πλασάρει το Γλύκο για το 1 - 0. Σα να μην έφτανε αυτό, ο ίδιος παίκτης έκανε στο 50' το 2 - 0 με άριστη εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Γκινγκάμπ: Λοσλ, Γιάκομπσεν, Σορμπόν, Κερμπρά, Λεβέκ, Σανκαρέ, Μποβέ, Ματίς, Πιε (54' Γιαταμπαρέ), Σβαρτζ (73' Μαντάν), Μαρβό (78' Ζιρές)

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας (75' Γκολάσα), Κατσικάς, Βίτορ, Ρατς, Τζιόλης (55' Μάρτενς), Τζανδάρης, Κάτσε, Σαλπιγγίδης, Μακ (62' Παπαδόπουλος), Αθανασιάδης